مراسم معارفه شهردار لواسان برگزار شد

مراسم معارفه شهردار لواسان برگزار شد


مراسم معارفه علی حیدریان شهردار جدید لواسان با حضور فرماندار شمیرانات ،مدیر کل امور شهرداری های استانداری تهران ،امام جمعه و اعضای شورای شهر لواسانات برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا تهران ، در این مراسم علی حیدریان با انتخاب اعضای شورای شهر لواسان به عنوان شهردار معرفی و حکم وی با امضای استاندار تهران اهدا شد

حیدریان پیش از این شهردار ورامین بود و بعد از آغاز بکار شورای شهر دوره پنجم مورد اعتماد شورای جدید لواسان قرار گرفت

حیدریان در این مراسم گفت:دغدعه ها و نگرانی های استانداری تهران و مردم شهر لواسان در مورد حفظ محیط زیست و ساختار شهری را حتما لحاظ خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: لواسان ساختار جذب گردشگر و بهبود شرایط برای خدمات بهتر را دارد و با همکاری شورا قطعا آینده بهتری در لواسان خواهیم داشت

در این مراسم حکم شهردار جدید لواسان توسط معاون استاندار و فرماندار شمیرانات اهدا شد.


مراسم معارفه شهردار لواسان برگزار شد
مراسم معارفه شهردار لواسان برگزار شد
مراسم معارفه شهردار لواسان برگزار شد
مراسم معارفه شهردار لواسان برگزار شد
مراسم معارفه شهردار لواسان برگزار شد
مراسم معارفه شهردار لواسان برگزار شد
مراسم معارفه شهردار لواسان برگزار شد
مراسم معارفه شهردار لواسان برگزار شد
مراسم معارفه شهردار لواسان برگزار شد
صعود دانهیل سواران لواسان به قله دماوند

صعود دانهیل سواران لواسان به قله دماوند

در روز چهارشنبه مورخ ۹۶/۴/۲۸ گروه دانهیل سواران (دوچرخه سواری کوهستان) شهر لواسان که عضو هیئت دوچرخه سواری شهر می باشند ورزشکاران شایان لواسانی، دانیال حمیدوند، حسام پلویی و امیر حسین مظفری ساعت 3:00 بامداد از میدان امام خمینی (ره) شهر لواسان به سمت دماوند حرکت کردند. ساعت 4 صبح روز پنجشنبه مورخ ۹۶/۴/۲۹ از بارگاه سوم به سمت قله به راه افتادند. گروه توانست پس از عبور از آبشار یخی که در ارتفاع 5100 متری و تپه گوگردی ارتفاع 5400 در دمای هوای منفی 13 درجه زیر صفر در شرایط جوی نامناسب و کولاک شدید همراه با دوچرخه ساعت 13 دقیقه ظهر همان روز با دوچرخه ی دانهیل توانستند تپه ی گوگردی را فتح کنند که به علت برفی بودن مسیر و شرایط جوی نامناسب ۲۷۰ متر پایانی را بدون دوچرخه صعود کردند.

صعود دانهیل سواران لواسان به قله دماوند
صعود دانهیل سواران لواسان به قله دماوند
صعود دانهیل سواران لواسان به قله دماوند
صعود دانهیل سواران لواسان به قله دماوند
پر شدن 2000 چاه غیرمجاز/کاهش 70 درصدی ساخت و سازهای غیرمجاز در لواسانات

پر شدن 2000 چاه غیرمجاز/کاهش 70 درصدی ساخت و سازهای غیرمجاز در لواسانات


مصاحبه با فرید حمد حیدری بخشدار لواسانات
پر شدن 2000 چاه غیرمجاز/کاهش 70 درصدی ساخت و سازهای غیرمجاز در لواسانات

بخشدار لواسان با حضور در ایسنا و اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز، وجود چاه‌های غیرمجاز و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی به عنوان مهم‌ترین معضلات بخش لواسان از کاهش 70 درصدی ساخت و سازهای غیرمجاز در بخش لواسان خبر داد.

فرید حمدحیدری با حضور در خبرگزاری ایسنا، ضمن دیدار از تحریریه اجتماعی ایسنا در تشریح روند جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در بخش لواسان، گفت: در سال 92 که مسئولیت بخشداری لواسان به بنده داده شد ساخت و سازهای غیرمجاز در بالاترین حجم خود قرار داشت؛ اما با پیگیری‌های انجام شده و همکاری سازمان‌ها و نهادهای ذیربط، در امر مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز امروز به کمترین میزان خود رسیده‌ایم.

وی افزود: با توجه به شرایط‌ آب و هوایی مناسب شهرستان شمیرانات و گران بودن زمین‌ها این منطقه برای بومی و غیربومی جذابیت بسیاری دارد لذا افراد بسیاری شمیرانات را به عنوان خانه دوم خود انتخاب می‌کنند.

حیدری با اشاره به اینکه در حال حاضر ساخت و سازهای غیرمجاز در شمیرانات تا 70 درصد کاهش پیدا کرده است، افزود: 14 روستا در بخش لواسانات حریم شهر لواسان محسوب می‌شوند به این ترتیب دهیار داخل روستا و امور روستا را در کنترل خود دارد اما حریم روستا در دست شهرداری لواسان است. از همین جهت این چندگانگی وظیفه می‌تواند فرصتی را برای متخلفین جهت سودجویی و ساخت و سازهای غیرمجاز فراهم کند.

بخشدار لواسان ادامه داد: جهاد کشاورزی می‌تواند برابر قانون رأسا نسبت به تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز اقدام کند در حالیکه بخشداری برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز حتما نیازمند مجوز قضایی است. جهاد کشاورزی با وجود حجم بالای زمین‌های مورد علاقه مردم برای ساخت و ساز در حوزه شهرستان شمیرانات تنها یک گشت کنترل و نظارت دارد. در حقیقت بیش از 500 هزار هکتار توسط یک گشت کنترل می‌شود به همین دلیل گشت کنترل در هفته تنها یک روز می‌تواند در بخش لواسانات حضور داشته باشد که این خود می‌تواند فرصتی را برای سودجویان ایجاد کند.

وی تاکید کرد: در داخل باغ‌ها کنترل ساخت و سازها راحت‌تر انجام می‌شود چرا که از مجموعه 20 روستا در بخش لواسانات در حال حاضر حدود 14 دهیار مشغول به کار هستند و کنترل و نظارت به شکل بهتری انجام می‌شود. به این ترتیب در داخل بافت‌ها معضلی در خصوص کنترل ساخت و سازهای غیرمجاز نداریم.

حیدری با اشاره به اینکه طی چهار سال گذشته در امر مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز حدود 400 مورد تخریب بنا داشتیم، افزود: تنها در یک مقطع حدود 180 مورد تخریب را با مجوز قضایی در بخش لواسانات اجرایی کردیم.

بخشدار لواسان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به مشکلات عدیده شهروندان منطقه در خصوص محدودیت‌های اعمال شده از سوی محیط زیست و آب منطقه‌ای جهت ساخت و ساز، گفت: تقریبا بخش اعظمی از لواسانات در منطقه حفاظت شده قرار گرفته است و بر همین اساس مناطق بومی در تنگنا قرار گرفته‌اند. برای مثال یک روستا در بخش لواسانات محدودیت‌های بسیاری از سوی حریم برق، حریم 150 متری سد لتیان، حریم راه و منطقه حفاظت شده دارد.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی چطور می‌شود در این روستا ساخت و ساز داشته باشیم در حالیکه خانه‌ها قدیمی شده‌اند و شهروندان بومی مشکلات بسیاری دارند. حریم "کیفی" مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای رودخانه‌ جاجرود و کرج بوده که حریمی علاوه بر حریم 40 متری "کمی" برای این دو رودخانه در نظر گرفته شده است.

حیدری تاکید کرد: مردم با مشکلات فراوانی روبرو هستند و برای ساخت و ساز هر استعلامی که به نهادهای ذیربط می‌فرستیم به دلیل وجود حریم‌ها بی‌پاسخ می‌ماند و مجبور به توقف ساخت و سازها هستیم. امروز در یکی از روستاهای بخش لواسانات خانه بهداشتی در حال احداث است؛ اما محیط زیست پس از چهار ماه هنوز پاسخ استعلام این خانه بهداشت را نداده است. یا باید روستاها طرح هادی نداشته باشند و به کلی جلوی ساخت و سازها را بگیریم و یا اگر طرح هادی به تصویب می‌رسد باید برابر قانون اجرایی شود.

بخشدار لواسان با اشاره به اینکه پرونده‌های ساخت و سازهای غیرمجاز باید از 11 دستگاه ذی‌صلاح استعلام شوند، افزود: این موضوع ممکن است بعضا تا پنج ماه به طول بینجامد و این مدت می‌تواند فرصت مناسبی باشد تا ساخت و ساز غیرمجاز تکمیل شود لذا ما درخواست کرده‌ایم که برای این موضوع انجام استعلام‌ها در زمان کمتری انجام شود و یا پرونده‌ها را به جهاد کشاورزی ارجاع می‌دهیم تا رأسا نسبت به موضوع اقدام کنند.

وی افزود: در حال حاضر حدود 60 پرونده در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز به نتیجه رسیده است این در شرایطی است که بالغ بر 300 پرونده ظرف سه سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است و بیشتر حکم‌های صادر شده از سوی دادگاه درباره ساخت و سازهای غیرمجاز با توجه به کاهش حجم آنها جریمه‌های نقدی بوده است.

حیدری درباره تشکیل دهیاری‌های جدید در بخش لواسانات نیز گفت: امروز از مجموع 20 روستای این بخش، 14 روستا دارای دهیاری هستند و حدود پنج روستا باقی مانده که پرونده آنها نیز در وزارت کشور است و ما پیگیر آنها هستیم و امیدواریم امسال مجوز تشکیل این دهیاری‌ها صادر شود؛ چرا که جمعیت این روستاها به حد نصاب رسیده است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه فعالیت های عمرانی در لواسانات زیر ذره بین نظارت تیم ها در معاونت عمرانی فرمانداری و شهرداری و بخشداری انجام می‌شود و کمترین تخلفات عمرانی را در این بخش شمیرانات شاهد هستیم، اظهار کرد: تخلفات عمرانی در روستاهای لواسان در قالب تغییر کاربری دیده نمی شود و سیاست ما پیشگیری قبل از برخورد با متخلفین است. تغییر کاربری غیر اصولی و غیر مجاز که منجر به تخریب منابع طبیعی و محیط زیست در لواسان شود، دیده نمی شود.

بخشدار لواسان با تاکید بر تعامل مناسب میان بخشداری با شهرداری لواسان، گفت: طرح ساماندهی رودخانه جاجرود با رعایت ضوابط و مقررات آب منطقه‌ای آغاز شد و در ابتدای کار تفاهمی میان شهرداری لواسان و آب منطقه‌ای به امضاء رسید؛ اما متاسفانه در آن زمان اعلام نشد که این رودخانه حفاظت شده است و به همین دلیل در این تفاهمنامه محیط زیست نقشی نداشت. اگر به شهرداری لواسان اعلام می‌شد که این رودخانه حفاظت شده است حتما در تفاهمنامه از نماینده سازمان حفاظت محیط زیست نیز دعوت می‌شد و ضوابط آنها نیز در نظر گرفته می‌شد؛ البته در حال حاضر نیز پس از اجرای بخشی از کار از محیط زیست درخواست کردیم که آنچه که باید انجام شود را اعلام کنند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات شهرداری لواسان در آینده لایروبی رودخانه جاجرود خواهد بود، افزود: ساماندهی رودخانه جاجرود طرحی بود که تقریبا همه مسئولین با آن موافق هستند؛ چرا که ما هر ساله بیش از چهار نفر غرق شده در رودخانه جاجرود داشتیم اما امسال این میزان بسیار کاهش پیدا کرده و تقریبا به صفر رسیده است. امروز با اجرای طرح شهرداری لواسان فضای مناسبی در کنار رودخانه برای تفریح و گردشگری ایجاد شده است.

حیدری ادامه داد: توافقنامه آب منطقه‌ای با شهرداری لواسان به دلیل ایرادات محیط زیست به صورت یکجانبه لغو شد. بی‌تردید اجرای این طرح بدون ایراد نیست اما اتفاقی که در بستر رودخانه افتاده به جز سازه‌های ایجاد شده که بعدا برداشته شده همه اقدامات بر اساس اقدامات مهندسی بوده که خود آب منطقه‌ای به شهرداری لواسان ارائه کرده است.

بخشدار لواسان تاکید کرد: رودخانه جاجرود هر ساله نیازمند لایروبی است و این لایروبی نیز از هزینه بالایی برخوردار است. استفاده فعلی مردم در آن محدوده نه موجب آلودگی آب می‌شود و نه آثار مخرب زیست محیطی به همراه دارد. در این طرح مشاور همان مشاوری بوده که آب منطقه‌ای اعلام کرده و دریاچه‌ها و حوزچه‌های ایجاد شده نیز بر اساس مهندسی آب منطقه‌ای احداث شده است.

وی در خصوص میزان فضای سبز بخش لواسانات، گفت: روزی لواسان با این وسعت حتی یک پارک برای حضور شهروندان نداشت؛ اما در دوره شهردار فعلی دو پارک احداث شد. بی‌تردید شهردار به لحاظ اجرایی اقدامات مناسبی داشته و تحولی در شهر لواسان ایجاد کرده است.

حیدری در تشریح وضعیت امنیتی و دغدغه آسیب‌های اجتماعی در شهر لواسانات نیز گفت: لواسانات در مقطعی به عنوان یکی از شهرهای ایمن شناخته می‌شد. در حال حاضر این شهر با 60 دوربین شهری کنترل می‌شود و هیچ نقطه‌ای نیست که از پایش تصویری خارج باشد. حتی در روستاهای حساس نیز سیستم پایش تصویری برقرار است. در حال حاضر در دادگاه‌های ما پرونده کیفری بسیار محدود تشکیل می‌شود. کلانتری‌های خلوتی داریم و یکی از اصلی‌ترین دلایل این شرایط نیز ایمان و اعتقاد مردم بومی منطقه است.

وی افزود: مردم لواسان به صورت خودجوش برای برگزاری مراسمات مذهبی اقدام می‌کنند به شکلی که برای ایام محرم هر شب در این بخش مراسم داریم لذا این اقدامات از بروز آسیب‌های اجتماعی فراگیر جلوگیری می‌کند. ما نیز دغدغه آسیب‌های اجتماعی را نداریم. بیشترین تخلف انجام شده در این بخش سرقت است که اکثرا توسط افرادی که غیربومی هستند انجام می‌شود.

بخشدار لواسان با تاکید بر اینکه زمین‌خواری در بخش لواسانات به صفر رسیده است، افزود: ظرف سنوات گذشته 430 هکتار از اراضی سطح شهرستان شمیرانات آزاد شده است. هر چه پرونده در این خصوص داشتیم که حکم داشت و باید اجرا می‌شد؛ اجرا شده است.

حیدری در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص وجود چاه‌های غیرمجاز در بخش لواسانات نیز گفت: متاسفانه تعداد چاه‌های غیرمجاز این بخش بسیار زیاد است و پیش‌بینی می‌کنیم که حدود 5000 چاه غیرمجاز وجود داشته باشد که ظرف دوره گذشته حدود 2000 چاه غیرمجاز را با دستور مقام قضایی پر کردیم و نظارت و کنترل در این حوزه به شکل جدی پیگیری می‌شود.

وی در تشریح تعداد مراکز درمانی موجود در بخش لواسانات نیز به جمعیت 30 هزار نفری این بخش در سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 اشاره کرد و افزود: 18 هزار نفر از جمعیت لواسانات شهری و مابقی روستایی هستند. در حال حاضر در لواسانات کوچک یک مرکز درمانی و در کل بخش چهار خانه بهداشت و یک شبکه بهداشت داریم. همچنین مرکز اورژانس در بخش وجود دارد و به دلیل کوهستانی بودن منطقه پیگیر ایجاد اورژانس هوایی نیز هستیم. البته یک بیمارستان خصوصی نیز در لواسانات مشغول فعالیت است.
بیان «ژن خوب» زنگ خطر تجمل گرایی و خود برتر بینی در جامعه است

بیان «ژن خوب» زنگ خطر تجمل گرایی و خود برتر بینی در جامعه است


بیان «ژن خوب» زنگ خطر تجمل گرایی و خود برتر بینی در جامعه است


امام جمعه شمیرانات گفت: بیان «ژن خوب» زنگ خطر تجمل گرایی و خود برتر بینی در جامعه است.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید سعید لواسانی در خطبه های نماز جمعه امروز شمیرانات به بیان برخی عادات و اخلاق ناپسند پرداخت و اظهار داشت: چشم و هم‌چشمی یکی از این عادات است، که موجب آسیب‌ها و مشکلات فراوان می شود، یکی از عادات زشت دیگر زیاد حرف‌زدن است که موجب کسالت دیگران می‌شود، انسان باید زبان خودش را نگهدارد و جز در ضرورت حرف نزند، یکی دیگر از عادات ناپسند کنایه‌زدن به دیگران و با زبان طعنه با آنان سخن‌گفتن است.

وی افزود: از عادات بد دیگر تجسس در زندگی دیگران و دربارۀ کارهای دیگران و عیب‌یابی از مردم و غیبت و تهمت است که متأسفانه گریبان بسیاری از ما را گرفته است، یکی دیگر از عادات ناپسند تلف‌کردن وقت خود و دیگران است، متاسفانه برخی وقت را نشخوار می‌کنند، یعنی هیچ اهمیتی به آن نمی‌دهند.

امام جمعه شمیرانات سپس با تبریک دهۀ کرامت، گفت: کرامت یعنی بزرگواری و یکی از اصول اجتماعی و سیاسی و اخلاقی اسلام که همۀ ما باید آن را رعایت کنیم، این است که زیر بار ذلت نرویم، ملتی که روح بزرگواری دارد، هیچ‌گاه زیربار ذلت نمی‌رود و تلاش هم آن است که همۀ ملت عزیز باشند و عزیزانه زندگی کنند، کرامت ملت ما به این است که پرچم «لا اله الا الله» در قله‌های رفیع جهان به اهتزاز دربیاید.

پیروزی‌های جبهۀ مقاومت و عصبانیت امریکا و صهونیست‌ها

وی سپس پیروزی‌های جبهۀ مقاومت اسلامی را موجب شادی میان مسلمانان دانست و گفت: امریکا و صهیونیست‌ها از این پیروزی ها عصبانی هستند، رسماٌ داعش مرگ ابوبکر البغدادی سرکردۀ خود را تأیید کرد و پیروزی‌ها در دو جبهۀ موصل و حلب نشان از افقی روشن پیش‌روی مقاومت اسلامی است. اما ساده‌اندیشی است که فکر کنیم که ناامنی و بحران جریان استعماری ـ تکفیری در منطقه فروکش خواهد کرد.

وی به اختلافات بروزکرده بین عربستان و قطر اشاره کرد و افزود: این اختلافات بلافاصله بعد از سفر ترامپ به عربستان بروز کرد، ادعای اصلی سعودی‌ها آن است که قطر حامی ایران، القاعده، و گروه تروریستی داعش است و این یعنی امریکا در حال حرکت به سوی «پساداعش» است و در این جهت باید «داعش سابق» به موزۀ تاریخ سپرده شود و البته قربانی می‌خواهد و قطر باید در این مصالحه قربانی شود.

لواسانی به تحریم های جدید امریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: عصبانیت امریکا را در تحریم عجیب و خشن و دامنه‌دار امریکا علیه ایران و روسیه می بینیم، وقتی کنگرۀ آمریکا با اکثریت بسیار بالای ۴۱۹ رأی موافق و سه رأی مخالف اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را تصویب می‌کند، و دلیل آن را «حمایت از تروریسم» و «کشتار در سوریه» نام می‌برد و نوک پیکان حملات خود را رو به سپاه می‌گیرد و آشکارا همۀ تعهدات خود را برجام را زیرپا می‌گذارد، معلوم می‌شود که خیلی آنان از ما عصبانی هستند، آن‌ها گفته‌اند که این تحریم‌ها مادر تحریم‌ها است.

امام جمعه شمیرانات گفت: وظیفۀ ما در این برهۀ تاریخی آن است که همۀ کینه و خشم خود را متوجۀ امریکا کنیم، مبادا دچار اختلاف بشویم و گذشته را به رخ بکشیم. دولتی که مستکبر است و مستکبرانه سخن می‌گوید، و به چنین روش احمقانه و نادرستی به تحریم ایران اسلامی رو می‌آورد، امریکا است.

گروهی نوکیسه به واسطه ارتباطات فامیلی پدر خود را برتر از دیگران می بینند

وی سپس به برخی اظهارات اخیر در مورد ژن خوب اشاره کرد و گفت: ما دارای ژن خوب و برتر هستیم، این سخن وی موجب خشم خیلی‌ها شد و برخی هم آن را شایستۀ طنز دانستند، اما این یک واقعیت تلخ است که گروهی نوکیسه خودشان را برتر از دیگران می‌دانند و این نیاز به تحلیل دارد، واقعیت این است که این سخن بیان لخت و بدون روتوش واقعیتِ پدیدۀ بسیار زشت خاصه‌گری در جامعۀ ما است.

لواسانی با بیان این که در طول تاریخ یهود مظهر برتری‌طلبی و خاص‌بودگی است، گفت: بنابراین سخنان زشت ژن خوب و ژن برتر زنگ خطری برای جامعه و نظام ما است، کسانی که به هرجا که رسیده‌اند، از رانت و ارتباطات فامیلی و بهره‌بردن از موقعیت پدر خود است، که توانسته‌اند بر اقتصاد کشور خیمه بزنند و آن را به فساد بکشانند و مانور تجمل بدهند، این همان خاص‌بودگی است، که امیرالمومنین (ع) در عهدنامۀ مالک اشتر می‌فرماید نظام اسلامی باید از آنان برحذر باشد.

امام جمعه شمیران به ویژگی خاص بودگی طبق بیان امیرالمومنین پرداخت و افزود: خصوصیت اول این افراد این است که پرتوقع و پرخرج هستند، راحت‌طلب هستند و دوم این که در هنگام سختی به یاری نظام و مردم نمی‌آیند، سوم بیش از همه از انصاف و عدالت بیزارند، چهارم برخواسته‌های نامشروع خود اصرار دارند، پنجم اگر به آنان بخششی بشود ناسپاسند. ششم، از حکومت و مردم طلب‌کارند و خودشان را برتر می‌دانند و هفتم بر مشکلات و سختی‌ها ناشکیبا هستند. این چهرۀ زشت و بسیار زنندۀ خاصه‌گان است که الان در کشور ما جولان می‌دهند.

وی گفت: اگر با این حس مقابله نشود، جامعه را از درون می‌خورد و نابود می‌کند. وقت آن رسیده است که با این پدیدۀ زشت مبارزه شود و نظام ما از لوث افرادی که خودشان و خانواده‌شان احساس خاص‌بودن دارند، رها و آزاد شود. مردم هم از شر این طبقۀ نوکیسه آزاد شوند و این کار قوۀ قضائیه است.

لواسانی افزود: قوۀ قضائیه در این موارد نباید اغماض داشته باشد و مماشات کند تا جریان فساد در کشور و نظام مدیریتی ما بیش از این نهادینه نشود که این ضرر بزرگی برای نظام است، بلکه باید به‌گونۀ مقتضی و به سرعت و دقت مماشات، سهل‌انگاری‌ها، کم‌کاری‌ها و اغماض‌های گذشته نسبت به فساد و ویژه‌خواری و اشرافی‌گری و خاص‌بودگی جبران شود.
حریق در گردنه قوچک کمتر از یک ساعت خاموش شد

حریق در گردنه قوچک کمتر از یک ساعت خاموش شد

عزت الله خان محمدی، در گفتگو با امتداد نیوز با بیان این که حریق در گرنه «قوچک» کمتر از یک ساعت خاموش شد، اظهار داشت: این حریق بسیار اندک بوده است. وی ادامه داد: این حریق در بخشی از مراتع و علف زارها رخ داده و خسارتی نیز نداشته است. فرماندار شمیرانات گفت: حداکثر ۵ هکتار از مراتع حوالی گردنه «قوچک» در این حادثه سوخت و این حریق با اقدام سریع آتش نشانی تهران، بخشداری لواسان و دیگر مسئولین منطقه به سرعت خاموش شد. این خبر تکمیل می شود…

حریق در گردنه قوچک کمتر از یک ساعت خاموش شد
ده روز مانده تا سالروز شهادت شهید کمال شیرخانی

ده روز مانده تا سالروز شهادت شهید کمال شیرخانی

از تمام مردم فهیم لواسان درخواست داریم ,بیایید جهت همدردی با فرزند کوچک و خانواده محترم شهید کمال شیرخانی ,این ده روز مانده تا سالگرد شهادت این شهید مدافع حرم, تصویر پروفایل خود را به این عکس تغییر دهیم,تا محمد حسین بداند که همه مردم لواسان به پدرش افتخار میکنند.
سید علی اکبر متین گو
ده روز مانده تا سالروز شهادت شهید کمال شیرخانی

ده روز مانده تا سالروز شهادت شهید کمال شیرخانی

نوید قیام مردی از قم در آخر الزمان

نوید قیام مردی از قم در آخر الزمان

امام موسی کاظم (ع) :
مردي از قم مردم را به حق دعوت کند، افرادي پيرامون او گرد آيند که قلب هايشان همچون پاره هاي آهن استوار است.بادهاي تندحوادث آنان را نلغزاند،از جنگ خسته نشده و نترسند،اعتمادشان بر خدا است و سرانجام کار از آن پرهيزکاران است.
نوید قیام مردی از قم در آخر الزمان
لواسان دیگر توان ندارد

لواسان دیگر توان ندارد

لواسان دیگر توان نداردازدحام جمعیت یکی از مهمترین موارد مورد توجه هر پروژه است


لواسان دیگر توان ندارد

ازدحام جمعیت یا Overcrowding یکی از مواردی است که برای هر پروژه کوچک و بزرگی قبل از شروع و در مراحل اولیه تحقیقات در نظر گرفته میشود.
ازدحام جمعیت یکی از موارد بسیار مهم در شروع هر پروژه ای است و در صورتی که نادیده گرفته شود و یا غیر کارشناسانه به آن نگاه شود میتواند روند تخریب یک پروژه و یا هزینه کرد اضافی را رقم بزند.
این ازدحام جمعیت گاه ممکن است با یک نفر و گاها با 1000 نفر ایجاد شود
در یک آسانسور با ظرفیت 4 نفر حضور نفر پنجم این ازدحام جمعیت را پیش می آورد و در صورتی که این آسانسور در یک مکان پر تردد و شلوغ تنها راه ارتباطی و جابجایی ها باشد کل سازه را با مشکل روبرو میکند.
در روز های آخر هفته ی ماه های بهار و تابستان همواره شاهد عبور و مرور و تردد بسیار زیاد گردشگران در شهر هستیم به طوری که بعضا جاده به صورت کامل قفل میشود.
گاها غروب جمعه امکان رفت و آمد از گردنه قوچک وجود ندارد.
مسیر های ورودی و خروجی جواب گوی این ازدحام جمعیت نیست.
حال سوال ما از مسئولان شهری این است :
در یک پروژه بزرگ به نام ساماندهی حاشیه رودخانه جاجرود که باعث افزایش چند براری این شلوغی میشود در بحث ازدحام جمعیت تفکری شده است؟؟
آیا درساخت پارک ها و مکان های تفریحی که باعث جذب مسافران و شلوغی چند برابری میشود بحث ازدحام جمعیت در ابتدای پروژه ها در نظر گرفته شده است؟؟
اگر در یکی از این روزهای آخر هفته مریض بد حالی داشتیم که لازم بود به بیمارستان های تهران انتقال دهیم چه کنیم؟
جمعیت بیشتر نیازمند نظارت بیشتر است
آیا با ایجاد این ازدحام ارگان های دیگر مانند نیروی انتظامی را بیشتر درگیر نکردید؟؟
آیا برای رفع این ترافیک راهکاری داشته یا قدمی برداشته اید؟
توریست یا لات توریست در لواسان

توریست یا لات توریست در لواسان

توریست ها نیاز به فرهنگ سازی دارند.

توریست یا لات توریست در لواسان

لواسان هرساله در فصل بهار و تابستان پذیرای مهمانان و مسافرانی است که از شهر ها و روستا های مختلف به قصد تفریح و یا جدا شدن از حال و هوای کار و مشغله های زندگی به اینجا می آیند.
از طبیعت و هوای خوب و مهمان نوازی مردم لواسان استفاده میکنند و به شهر و دیار خود بر میگردند.
اما مشکل از آنجا شروع میشود که این رفت و آمد ها به خاطر ساخت پارک ها و مکان های تفریحی ایجاد شده زیاد تر شده است.
و امکان نظارت بر این شهروندان برای جلوگیری از خطاهای احتمالی کمتر شده است.
در این بین همواره شاهد آسیب رساندن به طبیعت هستیم که گاها سهوی و بعضا عمدی میباشد.
گاهی آتش برتنه سبز درختان میزنند و گاهی پرندگان بی زبان را به جهت تفریح شکار میکنند.مردمان لواسان از قدیم برای طبیعت احترام قائل بوده اند و شکستن شاخه درختان را عملی بسیار قبیح میدانستند, حال باید شاهد آتش زدن درخت های چند ده ساله باشند , آیا طبیعت لواسان بایدهزینه بی فرهنگ ها را پرداخت کند.
زمانی که تصمیم بر توریستی بودن شهر گرفتید به فکر لات توریست ها و آسیب رسانان به طبیعت در حال نابودی لواسان هم بوده اید؟
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری

تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری

شهردار قصد دارد جشنی با هزینه 1/800/000/000 تومانی را برخلاف ,نظر مردم و شورای شهر و غیر همسو با فرمایشات رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی , برگزار کند
1- به گفته شورای شهر هزینه کرد 450 میلیونی برای جشن ها در نظر گرفته شده است نه یک میلیارد و هشتصد میلیونی
2-این هزینه کرد از جیب مردم لواسان آن هم در زمان انتخابات و البته پخش مستقیم از شبکه یک سیما با نقش اولی شهردار ,فقط و فقط به منزله معرفی ایشون به شورای شهر تهران میباشد.

مردم شهر لواسان با تجمع در جلوی شهرداری لواسان مخالفت خود را با این هدر رفت بیت المال اعلام کردند
و درخواست داشتند علی مرادی شهردار لواسان که در انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرده است در مورد این هدر رفت بیت المال ان هم غیر همسو با فرمایشات رهبری توضیح بدهند
متاسفانه شهردار در این جمع حاضر نشدند
بخشدار لواسان با پا در میانی به مردم قول داد این مساله را حل کند
در آخر مردم اعلام کردند در صورتی که جولوی این هدر رفت را نگیرند فردا در محل این جشن حاضر شوند تا اعتراض خود را به گوش عموم برسانند


تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری


تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
تجمع مردم شهر لواسان در اعتراض به هدر دادن بیت المال توسط شهرداری
vote-iconنظرسنجی
ایا با دریافت هزینه و ساخت پارک در ابتدای رودخانه موافقید

تبلیغات


مجموع آنلاین ها : 2
0   1   1
crawl Bot لواسان

زمان ورود به سایت: 09:07:37', this, event, '180px');">