» » پروژه رودخانه جاجرود متوقف شد ( به حمایت کوچه باغ ها و کمپین حامیان شهر لواسان)

پروژه رودخانه جاجرود متوقف شد ( به حمایت کوچه باغ ها و کمپین حامیان شهر لواسان)

بالاخره با همت اعضای کمپین حامیان شهر لواسان و کانال کوچه باغ های لواسان و مشارکت شبکه خبر , , کمپین به پیروزی رسید تا به همه ثابت کند در حکومت اسلامی کسی نمیتواند خلاف خواست مردم و غیر همسو با عقاید مردم در حفظ محیط زیست که همسو با فرمایشات رهبر معظم انقلاب حضرت ایت الله خامنه ای است قدمی بردارد .
علاوه بر کاشکنی هایی که بعضی از اعضا انجام دادند جهت جلوگیری از به هدف رسیدن این اغاز ولی بالاخره این کمپین توانست به اولین هدف خود یعنی جلوگیری از ادامه فعالیت ها در حاشیه روخانه لتیان دست یابد
بعضی از افراد در ابتدا خود را همسو با کمپین و اهداف ان نشان دادند ولی در زمان حضور شخصیت واقعی خود را نشان دادند
آنها دچار غرور کاذب شدند و به همراه خود عده را نیز به ورطه شکست کشاندند
از همینجا به انها خسته نباشید میگیم و اعلام میکنیم , بهتر است بروید وبا نادانی ها و غرور کاذب و شکست خود زندگی کنید و ارزوی شکست کمپین را با خود به گور ببرید.
خوشحالیم که دست دشمنان کمپین رو شد و این کمپین به اولین پیروزی دست یافت


به نقل از روزنامه لواسان :

پیرو اختلافات سازمان آب منطقه ای و نیز محیط زیست با شهرداری لواسان پیرامون ساخت و ساز در بستر رودخانه جاجرود، آب منطقه ای برای جلوگیری از ورود نیروهای شهرداری و ادامه کار در بخشی از حاشیه رودخانه تابلوی ورود ممنوع نصب کرد.

غفاری، مدیر اداره آب منطقه ای لواسانات در گفت و گوی تلفنی با نشریه لواسان در تایید این خبر گفت: متعاقب پیگیری های به عمل آمده برای توقف ساخت و ساز در بستر و حاشیه رودخانه جاجرود، سازمان آب منطقه ای در گام نخست اقدام به نصب تابلوی ورود ممنوع کرده است و در حال حاضر این پروژه متوقف شده است.

غفاری در پاسخ به این پرسش که آیا اختلافات موجود بر سر توسعه یا ساخت و ساز پیرامون و بستر رودخانه جاجرود به دلیل اشکالات فنی و زیست محیطی پیش آمده حین کار است یا دلایل دیگری نیز در میان است؟، تاکید کرد: واقعیت این است که شهرداری لواسان در این پروژه مرتکب تخلفات آشکاری شده است و باید پاسخگو باشد.

وی افزود: البته تاکنون هیچ گونه پاسخگویی از طرف شهردار لواسان وجود نداشته است. در این راستا در طول یکی دو هفته گذشته، جلساتی مستمر با حضور استانداری، فرمانداری، بنده از طرف آب منطقه ای و شهرداری لواسان تشکیل شده است که به زودی نتایج آن به اطلاع عموم خواهد رسید.

مدیر آب منطقه ای لواسانات تصریح کرد: در این جلسات، نمایندگان سازمان های مرتبط به دنبال این هستند که آیا طرح انجام شده در بستر و حاشیه رودخانه جاجرود قابل اصلاح است یا خیر؟ این یعنی، تا حد امکان به دنبال راهکارهایی هستیم که بتوانیم اصلاح کنیم و اگر اصلاح ممکن نبود، چاره ای جز تخریب کامل وجود ندارد.

غفاری ادامه داد: نتیجه کاملا روشن است. این طرح یک طرح ساماندهی بوده، پس هر توسعه ای که به ساماندهی مربوط نیست می بایست تخریب شود. حتی ممکن است دریاچه ها هم تخریب شوند.

در ادامه محسن اسلامی زاده، نماینده آب منطقه ای استان تهران تصریح کرد: تصمیم قاطعانه این است که ما به هیچ عنوان به شهرداری اجازه نمی دهیم در حریم رودخانه عملیات عمرانی انجام دهد و در کجا فنس کشی خواهیم کرد.

حکم قضایی فنس کشی این محوطه را هم گرفته ایم و کوتاه نمی آییم. مگر این که حکم دیگری بیاید و این حکم را لغو کند!

به گفته اسلامی زاده حکم فنس کشی از سوی سرپرست دادگستری لواسانات، صادر شده است و بلافاصله قابل اجرا است. جناب عزیزی این بارهم به گونه ای مانع اجرای حکمی شده است که خود صادر کرده است.

این بار حتی آب منطقه ای با ماشین آلات و تجهیزات کامل آمده بود تا این حکم را اجرا نماید.

نماینده آب منطقه ای استان تهران افزود: بعد از فنس کشی ماًمور ویژه برای مراقبت از حریم دریاچه قرار می دهیم و تلاش خواهیم کرد که مانع از ادامه ساخت وساز در این زمینه باشیم. وی تاکید کرد: ما داریم دور خانه خود را که مدت ها دیوار نداشته، دیوار کشی می کنیم. حالا، این که کسی از بالای دیوار یا هر جای دیگر وارد این خانه شود یا خیر، موضوع دیگری است.

نکته: لازم به ذکر است، بخش دوم گفت و گو با محسن اسلامی زاده، نماینده آب منطقه ای تهران به نشریه شماره قبل برمی گردد. نشریه لواسان هم زمان با صدور حکم فنس کشی از سوی دادگستری لواسانات، اقدام به این گفت و گوی تلفنی کرده بود که به دلیل عدم اجرای حکم (لغو حکم از سوی سرپرست دادگستری)، چاپ این مطلب به تعویق افتاد.

پروژه رودخانه جاجرود متوقف شد ( به حمایت کوچه باغ ها و کمپین حامیان شهر لواسان)
توسط: admin | در تاریخ: (15 مهر 1395, 15:46) 0
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم

مطالب مشابه:

vote-iconنظرسنجی
ایا با دریافت هزینه و ساخت پارک در ابتدای رودخانه موافقید

تبلیغات


مجموع آنلاین ها : 4
0   1   3
لواسان)
 Был здесь в: 04:54:46', this, event, '180px');">crawl Bot