» » بیان «ژن خوب» زنگ خطر تجمل گرایی و خود برتر بینی در جامعه است

بیان «ژن خوب» زنگ خطر تجمل گرایی و خود برتر بینی در جامعه است

بیان «ژن خوب» زنگ خطر تجمل گرایی و خود برتر بینی در جامعه است


امام جمعه شمیرانات گفت: بیان «ژن خوب» زنگ خطر تجمل گرایی و خود برتر بینی در جامعه است.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید سعید لواسانی در خطبه های نماز جمعه امروز شمیرانات به بیان برخی عادات و اخلاق ناپسند پرداخت و اظهار داشت: چشم و هم‌چشمی یکی از این عادات است، که موجب آسیب‌ها و مشکلات فراوان می شود، یکی از عادات زشت دیگر زیاد حرف‌زدن است که موجب کسالت دیگران می‌شود، انسان باید زبان خودش را نگهدارد و جز در ضرورت حرف نزند، یکی دیگر از عادات ناپسند کنایه‌زدن به دیگران و با زبان طعنه با آنان سخن‌گفتن است.

وی افزود: از عادات بد دیگر تجسس در زندگی دیگران و دربارۀ کارهای دیگران و عیب‌یابی از مردم و غیبت و تهمت است که متأسفانه گریبان بسیاری از ما را گرفته است، یکی دیگر از عادات ناپسند تلف‌کردن وقت خود و دیگران است، متاسفانه برخی وقت را نشخوار می‌کنند، یعنی هیچ اهمیتی به آن نمی‌دهند.

امام جمعه شمیرانات سپس با تبریک دهۀ کرامت، گفت: کرامت یعنی بزرگواری و یکی از اصول اجتماعی و سیاسی و اخلاقی اسلام که همۀ ما باید آن را رعایت کنیم، این است که زیر بار ذلت نرویم، ملتی که روح بزرگواری دارد، هیچ‌گاه زیربار ذلت نمی‌رود و تلاش هم آن است که همۀ ملت عزیز باشند و عزیزانه زندگی کنند، کرامت ملت ما به این است که پرچم «لا اله الا الله» در قله‌های رفیع جهان به اهتزاز دربیاید.

پیروزی‌های جبهۀ مقاومت و عصبانیت امریکا و صهونیست‌ها

وی سپس پیروزی‌های جبهۀ مقاومت اسلامی را موجب شادی میان مسلمانان دانست و گفت: امریکا و صهیونیست‌ها از این پیروزی ها عصبانی هستند، رسماٌ داعش مرگ ابوبکر البغدادی سرکردۀ خود را تأیید کرد و پیروزی‌ها در دو جبهۀ موصل و حلب نشان از افقی روشن پیش‌روی مقاومت اسلامی است. اما ساده‌اندیشی است که فکر کنیم که ناامنی و بحران جریان استعماری ـ تکفیری در منطقه فروکش خواهد کرد.

وی به اختلافات بروزکرده بین عربستان و قطر اشاره کرد و افزود: این اختلافات بلافاصله بعد از سفر ترامپ به عربستان بروز کرد، ادعای اصلی سعودی‌ها آن است که قطر حامی ایران، القاعده، و گروه تروریستی داعش است و این یعنی امریکا در حال حرکت به سوی «پساداعش» است و در این جهت باید «داعش سابق» به موزۀ تاریخ سپرده شود و البته قربانی می‌خواهد و قطر باید در این مصالحه قربانی شود.

لواسانی به تحریم های جدید امریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: عصبانیت امریکا را در تحریم عجیب و خشن و دامنه‌دار امریکا علیه ایران و روسیه می بینیم، وقتی کنگرۀ آمریکا با اکثریت بسیار بالای ۴۱۹ رأی موافق و سه رأی مخالف اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را تصویب می‌کند، و دلیل آن را «حمایت از تروریسم» و «کشتار در سوریه» نام می‌برد و نوک پیکان حملات خود را رو به سپاه می‌گیرد و آشکارا همۀ تعهدات خود را برجام را زیرپا می‌گذارد، معلوم می‌شود که خیلی آنان از ما عصبانی هستند، آن‌ها گفته‌اند که این تحریم‌ها مادر تحریم‌ها است.

امام جمعه شمیرانات گفت: وظیفۀ ما در این برهۀ تاریخی آن است که همۀ کینه و خشم خود را متوجۀ امریکا کنیم، مبادا دچار اختلاف بشویم و گذشته را به رخ بکشیم. دولتی که مستکبر است و مستکبرانه سخن می‌گوید، و به چنین روش احمقانه و نادرستی به تحریم ایران اسلامی رو می‌آورد، امریکا است.

گروهی نوکیسه به واسطه ارتباطات فامیلی پدر خود را برتر از دیگران می بینند

وی سپس به برخی اظهارات اخیر در مورد ژن خوب اشاره کرد و گفت: ما دارای ژن خوب و برتر هستیم، این سخن وی موجب خشم خیلی‌ها شد و برخی هم آن را شایستۀ طنز دانستند، اما این یک واقعیت تلخ است که گروهی نوکیسه خودشان را برتر از دیگران می‌دانند و این نیاز به تحلیل دارد، واقعیت این است که این سخن بیان لخت و بدون روتوش واقعیتِ پدیدۀ بسیار زشت خاصه‌گری در جامعۀ ما است.

لواسانی با بیان این که در طول تاریخ یهود مظهر برتری‌طلبی و خاص‌بودگی است، گفت: بنابراین سخنان زشت ژن خوب و ژن برتر زنگ خطری برای جامعه و نظام ما است، کسانی که به هرجا که رسیده‌اند، از رانت و ارتباطات فامیلی و بهره‌بردن از موقعیت پدر خود است، که توانسته‌اند بر اقتصاد کشور خیمه بزنند و آن را به فساد بکشانند و مانور تجمل بدهند، این همان خاص‌بودگی است، که امیرالمومنین (ع) در عهدنامۀ مالک اشتر می‌فرماید نظام اسلامی باید از آنان برحذر باشد.

امام جمعه شمیران به ویژگی خاص بودگی طبق بیان امیرالمومنین پرداخت و افزود: خصوصیت اول این افراد این است که پرتوقع و پرخرج هستند، راحت‌طلب هستند و دوم این که در هنگام سختی به یاری نظام و مردم نمی‌آیند، سوم بیش از همه از انصاف و عدالت بیزارند، چهارم برخواسته‌های نامشروع خود اصرار دارند، پنجم اگر به آنان بخششی بشود ناسپاسند. ششم، از حکومت و مردم طلب‌کارند و خودشان را برتر می‌دانند و هفتم بر مشکلات و سختی‌ها ناشکیبا هستند. این چهرۀ زشت و بسیار زنندۀ خاصه‌گان است که الان در کشور ما جولان می‌دهند.

وی گفت: اگر با این حس مقابله نشود، جامعه را از درون می‌خورد و نابود می‌کند. وقت آن رسیده است که با این پدیدۀ زشت مبارزه شود و نظام ما از لوث افرادی که خودشان و خانواده‌شان احساس خاص‌بودن دارند، رها و آزاد شود. مردم هم از شر این طبقۀ نوکیسه آزاد شوند و این کار قوۀ قضائیه است.

لواسانی افزود: قوۀ قضائیه در این موارد نباید اغماض داشته باشد و مماشات کند تا جریان فساد در کشور و نظام مدیریتی ما بیش از این نهادینه نشود که این ضرر بزرگی برای نظام است، بلکه باید به‌گونۀ مقتضی و به سرعت و دقت مماشات، سهل‌انگاری‌ها، کم‌کاری‌ها و اغماض‌های گذشته نسبت به فساد و ویژه‌خواری و اشرافی‌گری و خاص‌بودگی جبران شود.
توسط: admin | در تاریخ: (6 مرداد 1396, 15:01) 0
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم

مطالب مشابه:

vote-iconنظرسنجی
ایا با دریافت هزینه و ساخت پارک در ابتدای رودخانه موافقید

تبلیغات


مجموع آنلاین ها : 9
0   2   7
crawl Botلواسان برگزار شد
 Был здесь в: 03:55:52', this, event, '180px');">