» » پژوهش های باستان شناسی سرقلعه لواسان آغاز شد

پژوهش های باستان شناسی سرقلعه لواسان آغاز شد

فصل نخست پژوهش های باستان شناسی سرقلعه لواسان آغاز شد

سرپرست هیات عرصه و پیشنهاد حریم سرقلعه لواسان گفت: فصل نخست پژوهش های باستان شناسی سرقلعه با هدف تعیین عرصه، پیشنهاد حریم و پیگردی دیوارهای موجود قلعه آغاز شده است.


به گزارش شمیران پرس روز سه شنبه گروه فرهنگی از پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، محمدرضا نعمتی، اظهار کرد: تپه سرقلعه لواسان با وسعتی حدود یک هکتار در شمال شرقی روستای لواسان بزرگ و در 20 کیلومتری شمال شرق تهران واقع شده است.
این عضو هیات علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری افزود: با توجه به قرارگیری این تپه قلعه در بافت روستای لواسان بزرگ و گسترش ساخت و سازها به سمت تپه و از طرفی دیگر، تصرف های صورت گرفته در عرصه تپه سرقلعه و ساخت و سازهای متعدد غیرقانونی و همچنین کاشت درخت روی بخشی از عرصه توسط اهالی روستا این برنامه بنا به درخواست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در اولویت پژوهش های باستان شناسی قرار گرفت.
او با اشاره به صدور مجوز گمانه زنی توسط ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری اظهار داشت: مالکیت تپه سرقلعه خصوصی بوده و در اول مهرماه سال 1382 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.


پا نوشت :
امیدوار هستیم در این زمان که آثار باستانی لواسانات مورد توجه قرار گرفته است , مکانی را به عنوان موزه فرهنگ و هنر لواسان راه اندازی کنیم تا بتوانیم از میراث فرهنگی این منطقه تاریخی در خود لواسان مراقبت کنیم
توسط: admin | در تاریخ: (31 مرداد 1397, 19:48) 0
تاکنون نظری ارسال نشده است ! شما اولین نفر باشید !

می خوام یک نظر جدید ثبت کنم

مطالب مشابه:

vote-iconنظرسنجی
ایا با دریافت هزینه و ساخت پارک در ابتدای رودخانه موافقید

تبلیغات


مجموع آنلاین ها : 5
0   1   4
لواسان آغاز شد
 Был здесь в: 04:40:34', this, event, '180px');">crawl Bot